Profesorii ies din nou in strada de marti. Dascalii sunt nemultumiti de inghetarea salariilor
Cadrele didactice afiliate Federatiei Sindicatelor Libere din Invatamant (FSLI) vor picheta in fiecare zi, incepand de marti, sediul Ministerului Educatiei. Acestia cer deblocarea salariilor si a posturilor in 2012. In fiecare zi, de la ora 11.00 la 14.00, dascalii se vor afla in fata Ministerului ... Educatiei, protestand impotriva politicii Guvernului de a ingheta salariile in 2012. Acestia cer autoritatilor sa-si revizuiasca atitudinea fata de politica salariala si sa nu inghete salariile ...citeste toata stirea
Subscribe to:
Post Comments (Atom)
No comments:
Post a Comment